Místa a prostor pro parkování jsou důležitým servisem především pro návštěvníky města, ale samozřejmě i pro samotné Kroměřížany. K dispozici jsou venkovní parkovací místa v centru a v bezprostřední blízkosti některých památek, v areálu hojně navštěvovaného Výstaviště Kroměříž, u obchodních center a marketů.

Parkovat je možné v parkovacím domě ve Velehradské ulici, jehož výhodou je možnost parkování v bezprostřední blízkosti centra města (a nejvýznamnějších kroměřížských památek) a také výhodná cena parkovného. Správcem objektu jsou Kroměřížské technické služby https://www.kmts.cz

Parkovací dům

Do čtyřpodlažního parkovacího domu s provozem nonstop se vjíždí z Velehradské ulice, jeho kapacita je 137 stání, z toho šest míst rezervovaných pro handicapované. Při vjezdu si parkující vezme kartu z automatu, díky níž před odjezdem zaplatí v platebním automatu (platba možná v hotovosti, platební kartou, mobilním telefonem). Prvních 30 minut je zdarma, každá další započatá hodina stojí 10 Kč, maximální částka za den je 50 Kč. V noci (od 22 do 6 hod.) je parkování zdarma.

Placená parkoviště v centru města

K dispozici jsou placená parkoviště na Velkém námětí, Riegrově, Komenského a Masarykově náměstí, v přilehlých ulicích Pilařova, Moravcova, Jánská, Malý val, Vejvanovského, Chropyňská, u Květné zahrady v ulici Gen. Svobody, u Kroměřížské nemocnice v Albertově ulici.

Cena parkovného je různá podle zóny, nejvyšší je v zóně 1 (Velké náměstí) 50 Kč/hod. Platbu parkovného je možné provést na místě v parkovacích automatech nebo využít aplikaci MPLA. Pro platbu v systému MPLA sejmete QR kód uvedený na všech platebních automatech nebo využijete možnost stáhnout si aplikaci přímo do mobilního telefonu (dá se využít k placení parkovného i v některých dalších městech v rámci ČR, mimo jiné i v Praze, Brně, Olomoucí či Zlíně) a poté pokračujete podle pokynů na obrazovce.

Parkování na dalších místech

Parkování je samozřejmě možné – za určitých podmínek – také u nákupních středisek, obchodů, sportovních a kulturních zařízení, u Výstaviště Kroměříž (v době konání výstav, trhů, burz, kulturních a společenských akcí).