29/06 - 30/06/2024
Jarmarky, trhy a gastro

Prima FRESH festival 2024

Prima FRESH festival letos zamíří do Kroměříže!

 

Legendy české gastronomie, hvězdné koncerty a talkshow – i to je Prima FRESH festival 2024. To nejlepší z české gastronomie na jednom místě potkáte o víkendu 29. a 30. června 2024 v podzámecké zahradě Kroměříž. 

Exploze chutí nejen od špiček české gastronomie

I letos nahlédneme pod pokličku legendám! Pozvání na hlavní stage přijal Zdeněk Pohlreich, Veronika BESKY, Pavel Berky nebo Mirka Van Gils.

Kromě lokálních podniků a experimentální kuchyně do Kroměříže přivezeme i nejslavnější české restaurace. Špičkové menu vám naservíruje Café Imperial Zdeňka Pohlreicha ve spolupráci s Valoria Catering, kreativní Petr Heneš a jeho olomoucké Long Story Short a nebo restaurace, kde se psala historie české kuchyně – Alcron Restaurant pod vedením Josefa Křížka. 

Zážitky na talíři to nekončí

K exkluzivním gastronomickým zážitkům servírujeme i pořádnou nálož zábavy! Letošní žhavou novinkou je Talk Stage “Pod pokličkou” powered by Ploom, na které budou celý víkend probíhat rozhovory se známými kuchaři, tvářemi TV Prima a dalšími hvězdnými hosty.

Zlatým hřbetem programu bude koncert skupiny Nebe, který odstartuje v sobotu v 18:00.

Velkou novinku máme i pro kávové nadšence – a to speciální Coffee stage! Zde na vás pod taktovkou Specialty Coffee Association ČR bude čekat tematický program s nejlepšími baristy a pražiči kávy, workshopy, soutěže a mnohé další. 

Dobré zprávy máme i pro milovníky piva. Kromě pivního stanu Pilsner Urquell se můžete těšit na celou řadu řemeslných pivovarů a také horkou novinku na trhu – ležák nové generace od značky Proud. Ten zaujme lehkou chutí s ovocnými tóny a v parném počasí nabídne perfektní osvěžení! 

Festival Passy 

VIP vstupenky pro opravdové gurmány, kteří chtějí zažít víc! Letos jsme si pro vás připravili speciální pivní, vinné a kávové vstupenky plné degustací a skvělých výhod! 

Vinný festival Pass

Okoštujte Prima FRESH festival stylově – s originální skleničkou od Crystalexu! Degustaci odstartujeme welcome drinkem, kterým bude skvělý francouzský Crémant. Díky Passu můžete vyzkoušet několik vzorků z jednoho ze sedmi festivalových vinařství dle svého výběru. I domácí vinotéku doplníte výhodněji, získáte totiž 10% slevu na lahve zakoupené u všech festivalových vinařství. 

Zážitek z akce na novou úroveň pozvedne i možnost využití VIP toalet FIVE star. S Passem máte navíc automaticky vstup na oba dny festivalu. 

Coffee festival Pass 

Milujete kávu? V tom případě je pro vás Coffee festival Pass ideální volbou! Nejen, že dostane šálek na kávu od Specialty Coffee Association ČR (SCA ČR), ale především získáte neomezenou možnost ochutnávek kávy u všech partnerských pražíren (Nordbeans, Dot coffee roastery, Candycane coffee, IG coffee roasters, SCA bar v coffee stanu). Díky Passu můžete využít 15% slevu na nákup zrnkové kávy a navštívit veškeré doprovodné workshopy – soutěže, cupping káv, přednášky i diskuze. 

Zážitek z akce na novou úroveň pozvedne i možnost využití VIP toalet FIVE star. S Passem máte navíc automaticky vstup na oba dny festivalu. 

Pivní festival Pass

S tímto Passem si na své přijdou všichni pivní nadšenci! V rámci pivního passu ochutnáte jako welcome drink svěží ležák značky Proud, který si užijete z originální pivní sklenice. Ta vám samozřejmě zůstane na památku. Součástí Passu je i voucher na Školu čepování Pilsner Urquell, která vám bude k dispozici přímo v areálu festivalu. Tady si budete moci pod vedením zkušených bartenderů načepovat dokonalé “mlíko, šnyt a hladinku.” 

Zážitek z akce pozvedne na novou úroveň i možnost využití VIP toalet FIVE star. S Passem máte navíc automaticky vstup na oba dny festivalu. 

Staňte se VIP hostem Prima FRESH festivalu!

Díky VIP vstupence získáte přístup do velkého stanu přímo vedle hlavního pódia, který je určen pro hvězdy festivalu, známé osobnosti a partnery akce. Žádné bistro stolky na stojáka ani fronty u stánků, ale usměvavá obsluha, která vám menu donese přímo ke stolu. VIP vstup zahrnuje budget na konzumaci degustačních menu vybraných restaurací a vzorků vinařství ve výši 2 000 Kč. Pivo, kávu a nealkoholické nápoje máte k dispozici neomezeně. 

Cena VIP vstupenky je 5 000 Kč bez DPH. 

VIP vstupenka je nepřenositelná a platí na jeden den festivalu. Na každý festival je v prodeji pouhých 20 kusů – nenechte si ujít tuto příležitost!

Perlivé osvěžení v celém areálu

Vyslyšeli jsme vaše volání o pořádnou zásobu nealka a společně se značkou SodaStream jsme pro vás připravili k zakoupení “bezednou” láhev "Push For Better", do které si budete moci po celém festivalu u stánků SodaStream neomezeně čepovat pití. Zároveň budete mít možnost ochutnat různé varianty perlivé vody servírované do kelímků za symbolickou cenu:

  • čistou perlivou vodu: Zůstaňte hydratovaní po celou dobu festivalu,

  • perlivou vodu s ovocem/bylinkami: Zdravá a osvěžující alternativa slazeným drinkům,

  • Ochucené příchutě: Vyberte si z široké nabídky příchutí Sodastream.

 

Nezapomeňte si vzít "bezednou" láhev s sebou i domů a připravte si SodaStream v pohodlí domova i po festivalu!

Tady šéfují děti!

Jako každý rok jsme #babyfriendly. Vaše ratolesti se mohou těšit na bohatý program plný aktivit, který spolehlivě zabaví malé i větší děti. 

Generální partner ŠKODA Auto přiveze Školičku vaření, kde si děti budou moci upéct vlastní Škoda keksíky nebo pizzu. Chybět nebude ani parádní dětský koutek, o který se postará společnost Elimon. V něm si děti budou moci dosyta užít skákací hrad, malování na obličej, hry ve virtuální realitě a mnoho zábavných her! Svou relaxační zónu s programem pro dospělé i děti obstará i společnost MOL. Kromě toho MOL představí i Fresh Corner – ani na FRESHI tak nebude chybět nabídka kávy a vytuněných amerických hot dogů, které znáte ze svých cest autem. 

Děkujeme partnerům

Prima FRESH festival se koná díky podpoře generálních partnerů festivalu, kterými jsou Škoda Auto eMobility Provider, Elimon a MOL a Fresh Corner.

Podzámecká zahrada
76701

Zdarma

10:00 hod.

freshfestival.cz

fb.me/e/722qtWxQZ