28/04/2023
Hudba a tanec

Radim Zenkl & Ondra Kozák

Radim Zenkl & Ondra Kozák

Čechoameričan Radim Zenkl založil toto hudební duo s Ondrou Kozákem jako svůj evropský koncertní projekt. Posluchači se můžou těšit na skladby a písně z vlastní tvorby obou hráčů doplněné o bluegrassové, swingové, keltské a „world music“ tradicionály v osobitých aranžmá. Svoji spolupráci zahájili před rokem a půl, mají za sebou řadu úspěšných koncertů v ČR, na Slovensku, Německu, Dánsku, Francii, a na konci roku 2022 vydali společné CD “Eastern Grass“.

Radim Zenkl se narodil v Opavě, od léta roku 1989 působí v USA, kde v roce 1992 zvítězil v prestižní celoamerické mandolínové soutěži s mezinárodní účastí „Winfield Mandolin Championship“. Natočil osm solových CD a vynalezl speciální mandolínovou techniku, při které nástroj zní jako dva nástroje současně.

Ondra Kozák pochází z Orlové, získal 5x titul „Kytarista roku“ v Anketě Bluegrassové asociace ČR. S různými skupinami jako zpěvák a hráč vyhrál celkem 4x prestižní soutěž o evropskou kapelu roku na francouzském La Roche Bluegrass Festivalu. Publikuje ATAmusic podcast – český audio seriál pro muzikanty.

Radim– mandolína, flétny, didgeridoo, zpěv

Ondra– kytara, housle, dobro, baskytara, zpěv

Nedělní Martini

Setkáním Veroniky, Martina, Martina, Martina a Marka v malé restauraci v Otrokovicích vznikla první sestava této kapely :) Energii a elán do společného hraní dodává všem společná záliba v českém a moravském folkloru, americké bluegrass music a obdiv k nezapomenutelné skupině Teagrass Jirky Plocka.

Klub Starý pivovar
Prusinovského 114
76701

200 Kč

19:00 hod.

www.dk-kromeriz.cz

youtube.com/mi2hrh_oQU0