Kroměříž oslaví výročí 760 let koncerty na náměstí i plavbou po řece Moravě

17.7.2023

Kroměřížané se mohou na závěr prázdnin těšit na dvě velké akce – na městskou slavnost na Velkém náměstí s hudebním a zábavným programem s názvem 760 SLAVÍME VŠICHNI a na rozloučení s prázdninami v areálu kroměřížského přístaviště Ahoj léto! Akce, které jsou vyvrcholením letošních oslav 760 let trvání města Kroměříže, se uskuteční v sobotu 2. září.

Ahoj léto! je akce pro všechny, kteří se chtějí rozloučit s prázdninami aktivně, s úsměvem a u vody. V bezprostřední blízkosti kroměřížského přístaviště na Erbenově nábřeží, kde kotví vyhlídková loď Bruno, bude v sobotu 2. září od 9.30 do 16 hodin připravený zdarma program včetně tematického fotokoutku, atrakcí pro nejmenší děti a vystoupení kapely Musical Fever složené z žáků ZUŠ Kroměříž, která hraje české i zahraniční poprockové hity.

Na akci u řeky Moravy naváže program na Velkém náměstí 760 SLAVÍME VŠICHNI. Tady se od 14. hodiny odpolední budou na pódiu střídat hudební vystoupení. Jako první se představí zlínská folková kapela AG Flek, která hraje už bezmála pět desetiletí. Skupinou prošli mimo jiné Radek Pastrňák či Vlasta Redl, spolupracovala na některých projektech například s Hradišťanem. Na výrazně mladší publikum se zaměří od 16 hodin hudební program PACI PAC, který na Slovensku, odkud jeho protagonisté pochází, sklízí obrovské úspěchy a baví děti od nejmenších až po ty ze školních lavic. Na 17. hodinu je připravený balonkový happening a v 18.30 hodin zahraje kapela Robbie Williams Revival Brno, která velmi věrně interpretuje hudbu jednoho z nejhranějších hudebníků na světě. Vyvrcholením půldenního programu v centru města bude ve 21.30 hodin vystoupení Xindla X, který se po několika letech vrací na kroměřížské náměstí, aby pobavil posluchače svými vtipnými a originálními písničkami. V rámci doprovodných akcí jsou připravené atrakce pro děti, zahraje skupina Best of Rock.cz. Hudební program i balonkový happening na Velkém náměstí jsou pro návštěvníky zdarma.

 

Prohlédněte si fotogalerii