Lidé se mohou plavit po řece Moravě z Kroměříže do Kvasic

16.6.2023

Po celé letní prázdniny se obyvatelé Kroměříže i návštěvníci města mohou plavit po řece Moravě dvanáctimístnou lodí Bruno společnosti Kroměřížská plavební, a to na trase z Kroměříže do Kvasic a zpět. Bruno v červnu vyplouvá v sobotu a v neděli v 10:00, o prázdninách k víkendovým plavbám přibydou i plavby v úterý a ve čtvrtek v 15:00. Vždy se odjíždí od mola v Kroměříži na Erbenově nábřeží.

Okruh Kroměříž – Kvasice – Kroměříž měří 18 kilometrů a jeho absolvování trvá asi dvě hodiny. Dospělí zaplatí za lístek 240 korun, děti se budou plavit za 140 korun. Plavbu je vhodné rezervovat na telefonním čísle 775 645 964. Lidé si na stejném čísle mohou také celou loď pronajmout, například na rodinnou oslavu či firemní akci. Podle délky plavby pronájem přijde na 2000 až 4000 korun. Více informací je na webu http://www.plavebni.cz/.

Podle místostarosty Pavla Motyčky, který město zastupuje ve Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu, je plavba lodí po řece Moravě vítaným zpestřením letní turistické sezony v Kroměříži.

Město na propagaci plavby po řece Moravě a Baťova kanálu připravuje na 2. září 2023 akci zatím pracovně nazvanou Ahoj prázdniny.

K prodloužení Baťova kanálu do Kroměříže je nejprve potřeba vybudovat novou plavební komoru u jezu v Bělově na Zlínsku. Potom by vodní cesta byla splavná až do Kroměříže. Zástupci Ředitelství vodních cest ČR na březnovém jednání na kroměřížské radnici uvedli, že by bělovská komora a kroměřížský přístav mohly být zprovozněny v roce 2027. Město záměr podporuje, ale zároveň požaduje, aby Ředitelství vodních cest ČR realizovalo opatření nezbytná pro zvládnutí nárůstu dopravní zátěže v lokalitě, zajistilo přemostění průplavu do příjezdu a reagovalo na další připomínky místních občanů.

Prohlédněte si fotogalerii