Polská televize natočila příspěvek, který láká k návštěvě Kroměříže

29.3.2023

Polská televize Polska na weekend TV, která je zaměřená na cestování a na turistiku, pořídila krátké upoutávky a pozvánky, které představují kroměřížské skvosty – zámek a Podzámeckou a Květnou zahradu i historické centrum města. Vysílat je začala minulý týden v televizi a také na facebookové stránce.

Kroměříž díky tomu, že je městem s památkami zapsanými na seznam UNESCO, láká i zahraniční média. V roce 2018 například o městě psala americká zpravodajská televize CNN, která zařadila Kroměříž mezi 11 úžasných míst v České republice, která stojí za to navštívit. CNN článek publikovala na svém webu na odkazu http://edition.cnn.com/travel/article/czech-republic-places-to-visit/index.html.

Letošní rok je v Kroměříži plný významných výročí. Město si připomíná 760 let svého trvání, Arcibiskupský zámek spolu s Podzámeckou a Květnou zahradou 25 let od zápisu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a také 350 let od založení historické zámecké obrazárny. V duchu oslav těchto a dalších významných výročí se ponese celá nadcházející turistická sezona.

Informace o chystaných akcích lze nalézt na internetových stránkách www.kromeriz.eu, www.zamek-kromeriz.cz a www.dk-kromeriz.cz a také na facebookových stránkách kroměřížské radnice a Domu kultury.

Prohlédněte si fotogalerii