Předvánoční období bude v Kroměříži opět Šťastné a veselé

3.11.2023

Velké náměstí v předvánočním čase rozzáří slavnostní světelná výzdoba a centrum města opět ožije vánočními trhy s každodenním programem. Od soboty 9. prosince do čtvrtka 21. prosince se tu bude konat již tradiční a oblíbený projekt Šťastné a veselé. V programu vystoupí Pokáč, Jiří Zonyga, ABBA revival band i Event Jazz, připravená jsou divadelní představení především pro děti i dílničky a projekty, do nichž se návštěvníci mohou aktivně zapojit. „

Atmosféru blížících se Vánoc a adventního očekávání dotvoří světelná výzdoba. Uprostřed prodejních stánků bude opět zářit osm metrů vysoký kužel, z něhož se do všech stran budou rozbíhat světelné řetězy tvořící nebe plné drobných světel nad hlavami návštěvníků. Světla ozdobí také kašnu ve středu Velkého náměstí a chybět nebude tradiční slaměný betlém, jeden z nejvýznamnějších symbolů Vánoc.

V rozzářených stáncích budou ke koupi vánoční dárky, ozdoby na stromek, věnce, jmelí, svíčky, svícny a další výzdoba, sváteční dobroty na vánoční stůl i k okamžité konzumaci a zahřátí přímo na Velkém náměstí – punče, svařáky, medovina, perníčky, cukroví, uzeniny, sýry a podobně.

Program v sobotu 9. prosince zahájí Andělé na chůdách a populární písničkář Pokáč. V dalších dnech se na pódiu vystřídají kapely Michal Tučný revival band, Penzistor, Jamtour, zpěváci Jiří Zonyga, Petra Zindler, cimbálovka Denica, pěvecký sbor Moravan či soubor soukromé ZUŠ D-music. Návštěvníky pobaví vystoupení postupně všech kroměřížských základních škol. Na obě nedělní dopoledne jsou připravená divadelní představení, víkendové dny budou patřit interaktivní kovářské dílně pro děti i dospělé, své umění předvedou řezbáři v rámci Angel wings – tandemové řezbářské show, v programu je Vánoční pohádková párty nejen pro děti s Mirkem Karáskem a Veronikou Kuncovou a Ježíškova dílnička ZŠ Komenského. Chybět nebude ani letos na Velkém náměstí prodej vánočních stromečků, iglú jako za polárním kruhem a o nové prvky obohacený originální vánoční fotokoutek.

Prohlédněte si fotogalerii