Projekt 760 setin! upozorňuje na letošní výročí města

25.1.2023

Dům kultury v Kroměříži připravil na letošní rok, kdy si město připomíná 760 let svého trvání, projekt, který má zmíněnou „sedmsetšedesátku“ ve svém názvu. Soutěž 760 setin! bude po celý rok lákat k aktivní účasti na akcích pořádaných Domem kultury a zároveň připomene zmíněné významné výročí.

Úkolem pro ty, kteří se chtějí do soutěže 760 setin! zapojit, je natočení krátkých videí na mobilní telefon na deseti (některých nebo klidně i všech) akcích připravovaných Domem kultury na rok 2023. Jedná se o Masopustní jarmark, Hanácký den, Den dětí města Kroměříže, Vybarvený běh 2023, Den tance, Dožínky Zlínského kraje, Mezinárodní festival vojenských hudeb, Den uniformovaných sborů, Svatomartinské hodování a Rozsvícení vánočního stromu.

Základní podmínka, kterou musí video splnit a která připomíná zmiňované 760. výročí města, je rozsah videa. Délka totiž musí být 760 setin vteřiny, tedy zhruba 7,6 vteřiny. Dodržet přesně stanovený čas jistě není zcela jednoduché, proto pořadatelé připouštějí jistou odchylku, minivideoreportáže z akcí by tedy měly mít 7 až 9 vteřin.

Videa natočená „na šířku“ s kontaktem na jejich autora je třeba zasílat co nejdříve po akci na e-mail: nehodova@dk-kromeriz.cz. Vždy do týdne zveřejní Dům kultury na svém facebookovém profilu nejvydařenější video. Po poslední vybrané události, tedy Rozsvícení vánočního stromu, proběhne hlasování diváků, které určí vítěze. V závěru roku pak vznikne koláž ze všech proběhlých akcí.