Putování Kroměříží s biskupem Brunem přinese poznání i odměnu

11.5.2023

Hra Hledání pokladu Biskupa Bruna opět letos provede městem turisty i místní, malé i velké, soutěživé i ty, jimž nejde o ceny a výhry. Je návodem, kam v Kroměříži zamířit, co je dobré vidět a poznat a kde se dobře pobavit.

Nejzajímavější místa jsou uvedena na soutěžní kartičce, kterou si zájemci mohou vyzvednout v Turistickém informačním centru Kroměříž v Prusinovského ulici. Z jedenácti uvedených míst jich stačí navštívit šest, a právě na nich získat pomyslné mince (razítka). Za plnou kartičku pak dostanou v infocentru minci skutečnou, jaká se v kroměřížské arcibiskupské mincovně razila na konci 17. století.

Razítka je možné získat v pokladně arcibiskupského zámku, v Květné zahradě, v Muzeu Kroměřížska na Velkém náměstí, v Expozici Karla Kryla v prostorách Klubu Starý pivovar v Prusinovského ulici, v zrcadlovém bludišti na Velkém náměstí, v Muzeu legend v Kotojedech, v dětském světě na Výstavišti Kroměříž, v čokoládovně Yesterka, v Pražírně kávy Kroměříž nebo na terase hotelu U Zlatého kohouta a také přímo v samotném infocentru. Tady se zájemci mohou vyfotit se samotným biskupem Brunem, který patří k nejvýznamnějším osobnostem spjatým s historií Kroměříže a je považován za zakladatele města v podobě, v jaké je známe dnes.