Rok oslav 760 let trvání Kroměříže zahájí novoroční koncert

Kulturní dění roku 2023 plného významných výročí týkajících se města Kroměříže zahájí Novoroční koncert. Uskuteční se 11. ledna 2023 v 18 hodin v divadelním sále Domu kultury v Kroměříži.

V programu slavnostního koncertu se představí Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod vedením dirigenta Františka Macka. Zlínští filharmonici zahrají v první části večera díla Antonína Dvořáka, Johannese Brahmse, Bedřicha Smetany či Franze Lehára. Druhá polovina koncertu pak bude patřit melodiím Johanna Strausse mladšího. Vstupenky na Novoroční koncert jsou již v prodeji na pokladnách Domu kultury, nebo online prostřednictvím internetové stránky: Novoroční koncert – Zahájení oslav 760 let Města Kroměříže | Dům kultury (dk-kromeriz.cz). 

Kroměříž si v roce 2023 připomíná 760 let svého trvání, 25 let od zápisu Arcibiskupského zámku a zahrad na seznam UNESCO, 330. výročí narození hudebního skladatele P. J. Vejvanovského, 150. výročí narození malíře Maxe Švabinského i 140. výročí narození dirigenta Václava Talicha.

Prohlédněte si fotogalerii