Rozsvícení vánočního stromu bude předzvěstí začínajícího adventu

20.10.2023

Vánoční strom na Velkém náměstí se letos rozsvítí ve čtvrtek 23. listopadu. Slavnostní okamžik, který je potvrzením blížících se vánočních svátků a jehož se každoročně účastní tisíce návštěvníků a diváků, bude součástí programu v duchu tradičních ladovských svátků.

V odpoledním programu pro celou rodinu s názvem Tradiční české Vánoce, který začne v 15,30 hodin, vystoupí klaun Albertík a jeho vánoční maskotí kamarádi, andílci, čertíci a sněhulák Kulička i ponocný Třebek. O hudební stránku programu se postará zpěvačka Marta Vančová a cimbálová muzika Studánka a celým programem provede návštěvníky moderátor Bořek Slezáček. Samotné rozsvícení vánočního stromu s neopomenutelným odpočítáváním dojde v 16,30 h.

Poté, co se strom na Velkém náměstí rozzáří, bude druhou částí pokračovat program Tradiční české Vánoce. V 18.15 hodin pak zahraje známé rockové i popové hity v netradičním podání Ukulele Orchestra jako Brno. Po celý den se bude na Velkém náměstí konat adventní jarmark, kde prodejci ve stáncích nabídnou zájemcům vánoční a adventní zboží, dárky, ozdoby, svíčky a samozřejmě také bohaté občerstvení, punče, svařáky a další dobroty, které návštěvníky uvedou do adventní nálady a chutěmi a vůněmi připomenou blížící se svátky.

Adventní čas na Velkém náměstí dále rozzáří 1. prosince příjezd Coca-Cola vánočního kamionu a předvánoční program bude pokračovat od 9. do 21. prosince tradičními trhy Šťastné a veselé s každodenním programem.

Prohlédněte si fotogalerii