Turistický portál města nabídne atraktivní 3D prohlídky Kroměříže

15.12.2023

Turistický portál města Kroměříže od příští sezony zatraktivní nová 3D virtuální prezentace. Moderní multimediální prohlídka bude k vidění na doméně kromeriz.eu a umožní virtuální pohyb a pohled z jakéhokoliv úhlu u vybraných míst v centru Kroměříže i v jejím blízkém okolí.

Základ nové prezentace bude tvořit interaktivní panoramatická fotografie Kroměříže s vyznačenými cíli, prezentovanými v několika režimech. Díky virtuální 3D prohlídce se budou moci uživatelé projít po Velkém náměstí a po Sněmovním náměstí s přesahem do přilehlých ulic. Na 3D prohlídku budou navazovat panoramatické pohledy vybraných lokalit.

Virtuální prohlídka bude ještě doplněna popisy a odkazy k dalším turistickým cílům nebo službám. V interaktivní mapě navíc budou využity i 3D vizualizace dalších dnes již existujících cílů, které ale dosud nebyly prezentovány uceleně na jednom místě. Jedná se zejména o základní a střední školy, dopravní hřiště, galerii či nemocnici.

Náklady na prezentaci činí 132 tisíc korun. Ve zkušebním provozu by měla být spuštěna v prvních týdnech příštího roku tak, aby už naplno sloužila před začátkem turistické sezóny.