Zahájení vánočních trhů v Kroměříži lákalo, Velké náměstí bylo plné

10.12.2023

Velké náměstí v Kroměříži patří vánočním trhům nazvaným Šťastné a veselé. Slavnostní světelná výzdoba, stánky s rozmanitým sortimentem a kulturní program s anděly na chůdách a populárním písničkářem Pokáčem přilákaly davy návštěvníků.

Atmosféru blížících se Vánoc navozuje tradičně světelná výzdoba. Uprostřed prodejních stánků září osm metrů vysoký kužel, z něhož se do všech stran rozbíhají světelné řetězy tvořící nebe plné drobných světel nad hlavami návštěvníků. Světla zdobí také kašnu ve středu Velkého náměstí a nechybí ani slaměný betlém, jeden z nejvýznamnějších symbolů Vánoc.

V rozzářených stáncích jsou ke koupi vánoční dárky, ozdoby na stromek, věnce, jmelí, svíčky, svícny a další výzdoba, sváteční dobroty na vánoční stůl i k okamžité konzumaci a zahřátí přímo na Velkém náměstí – punče, svařáky, medovina, perníčky, cukroví, uzeniny, sýry a podobně.

Kulturní program zahrnuje hudební vystoupení na každý den. Hrát budou například Jiří Zonyga, ABBA revival band, Event Jazz, Michal Tučný revival band, Penzistor či Jamtour. Návštěvníky pobaví vystoupení postupně všech kroměřížských základních škol. Mezi lákadla akce patří i kovářská dílna pro děti i dospělé. Nechybí prodej vánočních stromečků, iglú jako za polárním kruhem a o nové prvky obohacený originální vánoční fotokoutek.

Vánoční trhy se na Velkém náměstí konají denně až do 21. prosince. Kompletní program je na webu https://www.dk-kromeriz.cz/stastne-na-vesele