Kroměříž a Nitra uzavřely memorandum o pokračování partnerských vztahů

8.12.2023

Města Kroměříž a Nitra budou i v následujících letech pokračovat v partnerské spolupráci, která trvá už úctyhodných padesát let. Tuto vůli deklarují ve společném memorandu, které v úterý slavnostně podepsali starosta města Kroměříže Tomáš Opatrný a primátor Nitry Marek Hattas. Slavnostní akt se uskutečnil v obřadní síni Městského úřadu v Nitře a kroměřížská delegace se na něm setkala nejen se současným vedením partnerského města, ale i s několika bývalými primátory.

Impulsem ke stvrzení spolupráce je letošní 50. výročí od chvíle, kdy města Kroměříž a Nitra spojilo oficiální partnerství vyplývající z družební smlouvy podepsané v Nitře 1. prosince 1972.

Součástí slavnostního dne byla i vernisáž výstavy Fotoklubu Kroměříž Gloria in Urbe v prostorách Městského úřadu v Nitře a koncert kroměřížské skupiny Event jazz v programu vánočních trhů na nitranském náměstí.

Text memoranda byl navržen na společném jednání obou městských rad 8. listopadu v Kroměříži. Kroměříž a Nitra se v něm zavazují k prohlubování přátelských vazeb mezi oběma městy, jejich občany, organizacemi, spolky i podnikatelským sektorem.

Prohlédněte si fotogalerii