Kroměříž se objevila ve vysílání americké televize

5.5.2023

Americká televize Czech-American TV (CATVusa) odvysílala pořad, ve kterém propagovala i Kroměříž. Město se tak podle ředitele televize Johna Honnera objevilo na obrazovkách více než tří milionů diváků. Třicetiminutový spot o místech Zlínského kraje byl vytvořen ve spolupráci s krajským úřadem.

Další diváci spot zhlédli na internetovém portále, kde televizi sledují i diváci z dalších zemí světa, například z Kanady, Austrálie, Anglie, Německa či z asijských zemí. Záznam je k dispozici na webu https://catvusa.com/broadcast/zlin-region-folk-tradition-napajedla-uhersky-brod-buchlovice/ a bude podle něj aktivní ještě půl roku.

Czech-American TV vysílá od roku 2003 nekomerční vzdělávací pořady o českých regionech, jejich destinacích a jejich kultuře. Oslovuje jimi především diváky, kteří rádi cestují. Prostřednictvím kabelové televize pořady sleduje více než tři miliony domácností ve 110 amerických městech, další desítky tisíc lidí z různých koutů světa si je pouští díky zmíněnému streamu na internetu.

Kroměříž se letos na jaře objevila i ve vysílání polské televize Polska na weekend TV, která je zaměřená na cestování a na turistiku. Pořídila krátké upoutávky a pozvánky, které představují kroměřížské skvosty – zámek a Podzámeckou a Květnou zahradu i historické centrum města. Záběry je možné zhlédnout na odkazech https://www.polskanaweekend.tv/f/czechy-kromeriz-z-listy-swiatowego-dziedzictw-unesco a https://www.facebook.com/polskanaweekendTV/videos/1014306743307389.

Kroměříž díky tomu, že je městem s památkami zapsanými na seznam UNESCO, zahraniční média láká. V roce 2018 například o městě psala americká zpravodajská televize CNN, která zařadila Kroměříž mezi 11 úžasných míst v České republice, která stojí za to navštívit. CNN článek publikovala na svém webu na odkazu http://edition.cnn.com/travel/article/czech-republic-places-to-visit/index.html.

Letošní rok je v Kroměříži plný významných výročí. Město si připomíná 760 let svého trvání, Arcibiskupský zámek spolu s Podzámeckou a Květnou zahradou 25 let od zápisu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a také 350 let od založení historické zámecké obrazárny. V duchu oslav těchto a dalších významných výročí se ponese celá nadcházející turistická sezona.

Informace o chystaných akcích lze nalézt na internetových stránkách www.kromeriz.euwww.zamek-kromeriz.cz a www.dk-kromeriz.cz a také na facebookových stránkách kroměřížské radnice a Domu kultury.

Prohlédněte si fotogalerii