Kroměříží po svých

Je série krátkých poznávacích tematických procházek centrem města v délce jeden až dva kilometry. Lidé je projdou zhruba za půl hodiny až 50 minut, budou mít aktivní pohyb a ještě se zabaví. Ke každé trase město vydalo mapku s popisem míst, která spolu logicky souvisejí. Mapka je praktická, vejde se do kapsy, k dostání je v Turistickém informačním centru a díky ní turista nepotřebuje průvodce.

Na sezonu 2021 město připravilo celkem čtyři trasy: Po stopách židovské historie, Kostely tvořící tvář města, Dětská výprava za poznáním a Arcibiskupský zámek a zahrady. Výhodou těchto tras je také to, že si je lidé mohou projít kdykoliv, tedy i v době, kdy budou památky a kulturní a turisticky atraktivní instituce uzavřené. Zajímavosti o nich se dozví díky zmíněné mapce s informacemi.

V roce 2022 přibyly do „procházkové“ série další dvě trasy, resp. tipy na poznávání Kroměříže. Putování po místních minipivovarech má název Kde se pivo vaří… a historií spjatou s armádou ve městě provede zájemce trasa Místa a osobnosti vojenské minulosti. 

 

Velké nám. 38/21,
767 01 Kroměříž,
Česko

+420 573 321 408 nebo +420 777 671 116

www.kromeriz.eu