Na festival vojenských hudeb přijedou čtyři zahraniční armádní soubory

24.7.2023

V Kroměříži letos vystoupí v rámci Mezinárodního festivalu vojenských hudeb domácí české soubory i orchestry z Chorvatska, Slovenska, Francie a Švédska. Festival, který připomene, že Kroměříž byla kdysi posádkovým městem, se tu koná již po sedmadvacáté, letos v termínu 26. a 27. srpna.

Z Chorvatska přijede do Kroměříže Vojenský orchestr Ozbrojených sil Chorvatska – Croatian Armed Forces Band, z Francie dorazí soubor Vojenská hudba Bagad de Lann-Bihoué, Švédsko bude zastupovat Vojenská hudba Ängelholm – Ängelholm Home Guard Band a sousední Slovensko bude reprezentovat banskobystrická vojenská hudba Military Band Banská Bystrica.

Odpolední program v sobotu 26. srpna budou tvořit koncerty jednotlivých hudeb. Večer pak vystoupí zástupce českých hudebních armádních těles, Vojenská hudba Olomouc se sólistou Janem Smigmátorem. Nedělní festivalový program začne mimořádně již dopoledne v 10 h, a to slavnostním zahájením festivalu doplněným fanfárami hranými na terase Hotelu U Zlatého kohouta. Pro diváky jsou připraveny showprogramy všech hudeb, vystoupení vojáků Pozemních sil – MUSADO, prezentovat se bude motocyklová četa a kynologové vojenské policie. Nachystané jsou rovněž statické ukázky činnosti Armády České republiky, doprovodné stánky, pro děti skákací hrad a vystoupení mažoretek Lentilky Holešov. Samozřejmostí je závěrečný monsterkoncert.

Celý dvoudenní festivalový program se koná na Velkém náměstí a navazuje, jako každoročně, na festival konaný ve stejném týdnu v Olomouci. Vstup pro diváky a posluchače je zdarma.

Prohlédněte si fotogalerii