Relaxační zóna pošesté oživí plochu Velkého náměstí

16.6.2023

Relaxační zóna, místo určené k odpočinku, relaxaci a posezení s občerstvením a programem, bude v centru města fungovat od 22. června do 31. srpna.

Lidé se mohou těšit i na některé novinky v programu. Na letošní léto je připravena Open air tančírna, tedy letní tančírna pod širým nebem. Průvodce a lektor v jedné osobě, taneční mistr Marek Dvorník, vyzve třikrát v průběhu léta k tanci návštěvníky zóny bez ohledu na věk a taneční zkušenosti. Pro děti budou k dispozici v termínech daných v programu šlapací káry. Nastávající maminky se mohou zúčastnit předporodních kurzů, které povedou dvě lektorky.

Další novinkou je letošní umístění zóny na opačné straně Velkého náměstí než v předchozích letech. Základem zóny budou dva city moduly, které budou plnit funkci denního baru a zázemí pro vystupující. Pro návštěvníky budou připraveny k posezení stoly s židlemi pod slunečníky, lavičky i opalovací lehátka. K dispozici bude wi-fi připojení zdarma a samozřejmostí je mobilní zeleň i herní koutek s hračkami na travním koberci. Zajištěny budou také odpadkové koše a toalety.

Smyslem relaxační zóny je oživit plochu Velkého náměstí během hlavní turistické sezony a vytvořit zde příjemné zázemí pro místní i pro turisty. Zóna bude opět sloužit k odpočinku, posezení i k pořádání pohybových aktivit, kulturních akcí či dílniček pro děti i dospělé a bude jistě vítaným zpestřením letních měsíců ve městě.

Prohlédněte si fotogalerii